wait لطفا صبر کنید
مجلس شورای اسلامی
| | 2018 / 20 / February
| | 2018 / 20 / February
صفحه اصلی » اخبار و گزارش » سوال و تذکر
بازدید:23
0/0 (0)
در ارتباط با موسسات مالی؛
[1396/11/03]

نائب رئیس مجلس سئوال از رئیس جمهور انجام شود بهتر است  

موضوع سئوال از رئیس جمهور در ارتباط با عملکرد موسسات مالی یک از موضوعاتی است که علی مطهری نائب رئیس مجلس و محمد رضا عارف نماینده تهران در مجلس به اظهار نظر در خصوص آنها پرداخته اند که در اینجا به آن می پردازیم:

به گزارش پایگاه اینترنتی معونت نظارت، علی مطهری نائب رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص سوال از رئیس جمهور اظهار داشت: در گذشته جلسه غیرعلنی تشکیل شد و سیف رئیس بانک مرکزی توضیحاتی در خصوص وضعیت موسسات مالی داد، در آن جلسه بحث شد که طرح سوال از رئیس جمهور خیلی به مصلحت نباشد، لذا سوال کنندگان از آن تاریخ اصرار زیادی نداشتند تا سوال از رئیس جمهور

وی ادامه داد: از نظر آیین نامه مجلس شورای اسلامی زمانی 74 نفر از نمایندگان طرح سوال از رئیس جمهور را امضا کرده باشند، باید توسط رئیس مجلس به کمیسیون اقتصاد ارجاع شود و رئیس جمهورو نماینده قانونی ایشان فرصت دارند در کمیسیون حاضر و توضیح دهند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر بعد از توضیحات، همچنان 74 امضا باقی ماند، رئیس جمهور یک ماه وقت دارد که در صحن علنی حاضر و توضیح دهد. سوال از رئیس جمهور می توانست اجرا شود اما مصلحت اندیشی ها در این بین صورت گرفته است که باعث شده سوال مطرح نشود.

مطهری تاکید کرد: شخصا معتقدم سوال از رئیس جمهور انجام شود، بهتر است.

 

عارف: سئوال از مسئولان دولت حق نمایندگان است

وی پیرامون موضوع سوال از رئیس جمهور درخصوص موسسات مالی افزود: در دفتر فراکسیون امید جلسات متعددی با مسئولان مربوط بخصوص وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی برگزار کردیم  و در مجموع نسبت به اقداماتی که انجام شده رضایت نسبی به وجود آمده است، زیرا در حدی که می توانستند تا 200 میلیون تومان را به سپرده گذاران پرداخت کرده اند و امیدواریم با جدیت بیشتری پیگیری های لازم انجام شود.

عارف با بیان اینکه درخصوص موسسات مالی از رئیس بانک مرکزی جدول زمانبندی درخواست کرده ایم، گفت: مقرر شده تا کارگروه اقتصادی فراکسیون امید با بانک مرکزی جلسات خود را برگزار کند و در آینده نیز جلسه ای را با بانک مرکزی برگزار کنیم.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سوال از مسئولان دولت حق نمایندگان است، تصریح کرد: به نظر می رسد که دولت اقدامات خوبی را انجام داده و اینکه ضرورت داشته باشد سوال از رئیس جمهور در صحن مطرح شود یا خیر به نظر طراحان و اقدامات دولت بستگی دارد.

برچسب
یادداشت ها
Parameter:313161!model&173 -LayoutId:173 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار