wait لطفا صبر کنید
مجلس شورای اسلامی
| | 2018 / 20 / February
| | 2018 / 20 / February
صفحه اصلی » اخبار و گزارش » اصل نودم
بازدید:29
0/0 (0)
در ارتباط با حذف ویزا برای اتباع جمهوری آذربایجان
[1396/11/07]

تذکر یک عضو کمیسیون اصل نود به وزارت خارجه  

یک عضو کمیسیون اصل نود ضمن تذکری به وزارت امور خارجه از این موضوع که جمهوری اسلامی ایران برای اتباع جمهوری آذربایجان ویزا را حذف کرده و جمهوری آذربایجان در این مورد رفتار متقابل انجام نداده، انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت نظارت به نقل از تیتر شهر: ولی داداشی در تذکر شفاهی در جلسه علنی مورخ 4/11/96 گفت: یکی از وظایف دستگاه سیاست خارجی کشور ایجاد روابط صلح آمیز متقابل با دول غیرمحارب است. سوالی در رابطه با گذر مرزی مطرح شد، درباره اینکه ویزای جمهوری اسلامی ایران برای اتباع جمهوری آذربایجان حذف شده اما جمهوری آذربایجان رفتار متقابلی را انجام نداده و اتباع ما برای ورود به آذربایجان باید ویزا اخذ کنند.

وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل عزیزان در شهرستان آستارا و شهرستانهای مرزی با جمهوری آذربایجان متضرر می شوند. اقتصاد شهروندان آستارایی و هم مرزان با جمهوری آذربایجان از این موضوع رونق می گیرد. نامه ای به آقای ظریف دادیم که هنوز به صحن نرسیده است. از وزارت امور خارجه می خواهیم در این باره منفعلانه عمل نکند و در این باره رایزنی کند تا مرزها باز شود و شهرهای مجاور جمهوری آذربایجان اقتصادشان رونق گیرد.

برچسب
یادداشت ها
Parameter:313683!model&173 -LayoutId:173 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار