wait لطفا صبر کنید
مجلس شورای اسلامی
| | 2018 / 20 / February
| | 2018 / 20 / February
صفحه اصلی » اخبار و گزارش » اصل نودم
بازدید:29
0/0 (0)
[1396/11/11]

تخلف هزار میلیاردی در واگذاری آلومینیوم المهدی  

رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل نود مجلس گفت: این شائبه وجود دارد که ممکن است تمامی واگذاری های ما خصوصی سازی واقعی نبوده و واحدهای تولیدی به افراد خاص واگذار شده باشد.

بهرام پارسایی در گفتگو با خبر گزاری خانه ملت با اشاره به بررسی پرونده آلومینیوم المهدی و هرمزال در کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: این پرونده در کمیسیون مفتوح است و کمیسیون از سازمان خصوصی سازی و سازمان های نظارتی اطلاعات جدیدی درخواست کرده تا ابعاد مختلف این پرونده بررسی و حقایق آن روشن شود.

رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تخلفات در این واگذاری زیاد بوده و بیش از هزار میلیارد تومان است، افزود: نحوه واگذاری این کارخانه های تولیدی بدون شک با لابی و ارتباط و رانت در بخش خصوصی سازی همراه بوده است که این موضوع نگرانی ما را بیشتر کرده که چگونه هزاران واحد تولیدی طی چندین سال گذشته واگذار شده است.

ارسال پرونده های شبهه دار خصوصی سازی به کمیسیون اصل نود

وی ادامه داد: این شائبه و نگرانی وجود دارد که ممکن است تمامی واگذاری های ما خصوصی سازی واقعی نبوده باشد و این واحدهای تولیدی به افراد خاص واگذار شده است که این موضوع سلامت واگذاری طی این چندین سال را زیر سوال برده است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: یکی از مسائل مهم در واگذاری، تضمین های اخذشده از خریدار و بدهی ها به بانکهای خارجی و داخلی آن است که با تضمین دولت بوده و ضمانتی جایگزین تضمینات دولت نکرده است. بنابراین دولت بدهی ها را از بیت المال پرداخت می کند.

رئیس کمیته اقتصادی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بحث های کلانی در این پرونده وجود دارد تصریح کرد: با دیوان محاسبات و سازمان بازرسی مکاتبه شده که پرونده هایی که در بخش واگذاری و خصوصی سازی شبهه دارند و در آن دو سازمان در جریان هستند به کمیسیون اصل 90 ارسال شود تا پرونده ها به صورت کلی بررسی شود و اگر نیاز است برای صحن علنی گزارشی تهیه شود تا از تاراج بیت المال جلوگیری شود.

برچسب
یادداشت ها
Parameter:313681!model&173 -LayoutId:173 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار