wait لطفا صبر کنید
| | 2017 / 25 / June
| | 2017 / 25 / June

صفحه اصلی » اخبار » اصل نودم

بازدید:369
0/0 (0)
[1395/10/28]

کمیته حل مشکلات مسکن مهر تشکیل نشد ؛ کم توجهی به حل مشکلات مسکن مهر  

علیرغم گذشت سه ماه از گزارش کمیسیون اصل نود درباره مسکن مهر و الزام دولت به تشکیل کمیته ای چندجانبه برای حل مشکلات مسکن مهر، شواهد حاکی است دولت هنوز گام موثری در این زمینه برنداشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر ، کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در مهرماه سال جاری گزارشی از عملکرد دولت در اجرای طرح مسکن مهر ارائه داد که این گزارش در صحن علنی مجلس قرائت شد. در این گزارش 13 پیشنهاد و راهکار جهت حل مشکلات طرح مسکن مهر ارائه شده بود و در بند 3 این گزارش هم دولت موظف شده بود که برای تسریع در اتمام پروژه ها و حل و فصل مشکلات ناشی از فراهم نبودن امکانات زیربنایی و روبنایی، کمیته ای را جهت هماهنگی با محوریت وزارت راه و شهرسازی و با عضویت کلیه دستگاههای مرتبط (وزارتخانه های نفت، نیرو، کشور، تعاون کار و رفاه اجتماعی، امور اقتصادی و دارایی، آموزش و پرورش، بهداشت درمان و آموزش پزشکی، بانک مرکزی، نیروی انتظامی و سازمان برنامه و بودجه) تشکیل دهد. ناگفته نماند که مجلس شورای اسلامی محدودیت زمانی برای تشکیل کمیته هماهنگی درنظر گرفت و بر اساس برنامه قرار بود یک ماه پس از ارائه گزارش کمیسیون اصل 90 ، این کمیته فعالیت خود را آغاز کند اما اظهارات چند روز پیش قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر مبنی بر ضرورت تشکیل کمیته بررسی مشکلات مسکن مهر با حضور دستگاههای ذی ربط نشان می دهد که این کمیته هنوز تشکیل نشده و مسیر حرکت مسکن مهر همچنان کند است.

در همین ارتباط رئیس کمیسیون اصل 90 با اشاره به اینکه نمایندگان مجلس هم اکنون درگیر بررسی برنامه توسعه ششم هستند، گفت: مجلس، تشکیل این کمیته را طی دو هفته آینده و پس از اتمام بررسی های برنامه ششم توسعه دردستور کار قرار می دهد.

داود محمدی افزود: بر اساس برنامه قرار بود که کمیته ای با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزرای ذیربط با محوریت وزیر راه و شهرسازی برای حل مشکلات مسکن مهر تشکیل شود.

وی تصریح کرد: علاوه بر معاون اول رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، وزیر آموزش و پرورش، وزیر کشور، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و وزیر نیرو هم باید در کمیته مذکور حضور داشته باشند و کمیسیون اصل 90 هم بر فعالیت این کمیته نظارت می کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به اینکه برنامه ششم توسعه در مجلس در دست بررسی قرار دارد، پیگیری ویژه ای برای تشکیل کمیته مذکور انجام نشده است اما مجلس طی دو هفته آینده این موضوع را مورد بررسی قرار می دهد.

به گفته محمدی بر اساس برنامه، این کمیته باید حداکثر یک ماه پس از ارائه گزارش کمیسیون اصل 90 ، تشکیل می شد و هم اکنون حدود سه ماه از این موضوع می گذرد.

رئیس کمیسیون اصل 90 اظهار کرد: این کمیته باید پیگیر واحدهای واگذارنشده و همچنین مشکلات موجود در تحویل و ساخت و ساز واحدهای مسکن مهر باشد.

برچسب
مرتبط

داود محمدی رئیس کمیسیون اصل نود شد

400 هزار میلیارد تومان پروژه در سطح کشور نیمه تمام مانده است.

کمیته حل مشکلات مسکن مهر تشکیل نشد ؛ کم توجهی به حل مشکلات مسکن مهر

طرح ساماندهی حقوق مدیران بعد از بررسی برنامه و بودجه در مجلس مطرح می شود.

رد صلاحیت شدگان انتخابات مجلس امکان حضور در انتخابات شوراها را دارند.

حساب های قوه قضائیه فاقد مشکل است

تخلف 397 مدیر «نجومی بگیر» محرز شد

دولت باید هرچه زودتر سامانه ثبت حقوق مقامات را راه اندازی کند

وصول شکایت نمایندگان از لغو سخنرانی مطهری به کمیسیون اصل نود

کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی برای بهره وری بیشتر به دیوان تبدیل شود/درصورت نظارت دقیق تاپایان سال 10هزار شغل در استان ایجاد می شود

طرح «شفاف سازی حقوق کارمندان و مسئولان» قابلیت اجرایی دارد.

پرونده مبارزه با قاچاق کالا در کمیته ویژه کمیسیون اصل 90

ارائه گزارش حقوق های نامتعارف به دادسرای دیوان محاسبات

تقدیم طرح ساماندهی حقوق مدیران به هیات رئیسه مجلس

رئیس کمیسیون اصل 90 : گزارش فیش های نجومی پایان شهریور نهایی می شود / ارجاع 500 پرونده به کمیسیون

برخورد قانونی با دریافت کنندگان و پرداخت کنندگان حقوق های غیرمتعارف / گزارش کمیسیون اصل 90 رو به اتمام است

ایجاد شعبه ویژه رسیدگی به حقوق های نامتعارف در دیوان محاسبات/نظارتی جدید و دقیق بر دریافتی مدیران

گزارش طرح حقوق های غیرمتعارف به زودی در صحن علنی قرائت خواهد شد.

یادداشت ها