مجلس شورای اسلامی
| | 2018 / 26 / April
| | 2018 / 26 / April
صفحه اصلی » اخبار و گزارش » اصل نودم
بازدید:551
1/0 (1)
پارسایی مطرح کرد:
[1395/11/13]

ثبت نقل و انتقال خودرو در دفاتر ثبت اسناد رسمی  

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس ضمن تشریح مباحث مطرح شده در نشست این کمیسیون گفت: بنابر نظر کمیسیون اصل نود مقرر شد اولاً مراجعه به دفاتر ثبت اسناد رسمی الزام شود. ثانیاً نقل و انتقال در این دفاتر ثبت و از این طریق انجام شود.

بهرام پارسایی با اشاره به بررسی موضوع اختلاف نظر نیروی انتظامی و سردفتران ثبت اسناد در نشست روز یکشنبه مورخ 10/11/95 کمیسیون اصل نود اعلام کرد: در ارتباط با اختلاف نظری که میان نیروی انتظامی و سردفتران درباره ثبت نقل و انتقال خودرو در دفترخانه یا نیروی انتظامی وجود داشت، مباحث با حضور نمایندگان هر دو طرف مطرح شد.

وی با اشاره به اینکه این موضوع در جلسات قبلی هم مطرح شده بود خاطرنشان کرد: در این جلسه کسانی که به نمایندگی از نیروی انتظامی و سردفتران در جلسه حاضر شده بودند و همچنین نمایندگان مجلس موافق و مخالف این بحث صحبت کردند و نهایتا نظر تفسیری کمیسیون اصل نود اعلام شد.

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس در تشریح نظر این کمیسیون در این رابطه اعلام کرد: بنابر نظر کمیسیون اصل نود مقرر شد اولا مراجعه به دفاتر ثبت اسناد رسمی الزامی شود ثانیاً نقل و انتقال در این دفاتر ثبت و از این طریق انجام شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس دهم یادآور شد: دغدغه ای که مردم داشتند و نیروی انتظامی هم بر آن تاکید داشت این بود که انجام نقل و انتقال در دفاتر با هزینه های کمتر انجام می شود و این در حالی است که این مهم چه در دفاتر و چه در محل نیروی انتظامی انجام شود باید مالیات آن پرداخت شود.

پارسایی در پایان تصریح کرد: این تصمیم کمیسیون به معنای افزایش هزینه نقل و انتقال نیست و اگر این هزینه زیاد است نیاز به اصلاح قانون مالیات دارد و باید قانون اصلاح شود.

برچسب
مرتبط
یادداشت ها
Parameter:224811!model&173 -LayoutId:173 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار