مجلس شورای اسلامی
| | 2018 / 26 / April
| | 2018 / 26 / April
صفحه اصلی » اخبار و گزارش » اصل نودم
بازدید:150
0/0 (0)
رئیس کمیسیون اصل نود مطرح کرد:
[1396/03/28]

تکمیل پروژه های نیمه تمام 450 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد  

رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: حدود 3 هزار طرح نیمه تمام در کشور داریم که تکمیل آنها 450 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت داود محمدی در نخستین همایش تقدیر از مشاوران، پیمانکاران و پیش کسوتان برتر استان قزوین در عرصه نظام فنی و اجرایی استان گفت: باید به بخش خصوصی اهمیت دهیم و با حمایت جدی از این بخش زمینه تکمیل طرحهای عمرانی را در کشور مهیا کنیم.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: اعتبارات دولت بسیار محدود و امکانات نیروی انسانی نیز قادر به تکمیل همه پروژه ها نیست و در کنار آن برای تحقق اصل 44 قانون اساسی ملزم هستیم تصدی گری دولت را کاهش داده و از بخش خصوصی استفاده کنیم.

محمدی یادآور شد: دولت به شدت فربه و بزرگ شده و با ادامه این وضعیت باید همه درآمدهای نفتی خود را در امور جاری و پرداخت حقوق هزینه کنیم و توسعه کشور را متوقف یا کند کنیم که این روند منطقی نیست.

رئیس کمیسیون اصل نود اضافه کرد: اگر بودجه های تملک دارایی با جاری مقایسه شود به یک تناسب 75 به 25 می رسیم و گاهی در نهادی مانند آموزش و پرورش 98 درصد اعتبارات جاری است که نگران کننده است.

نماینده قزوین در مجلس اظهار داشت: در کشور وجود 30 هزار شرکت پیمانکاری یک ظرفیت بسیار ارزشمند است که با تجربه و تجهیزاتی که دارد می تواند به توسعه کشور کمک کند و مدد دولت باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: در اجرای طرح های عمرانی باید واگذاری کارها به شرکتهای پیمانکاری استانی و بومی در اولویت باشد تا این افراد بتوانند ضمن مشارکت در توسعه استان جایگاه خود را نیز تقویت کنند.

به گزارش مهر رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هرجا هم شرکت های استانی قادر به اجرای طرح های بزرگ نیستند باید با روش کنسرسیوم کار انجام شود تا پیمانکاران بومی از مشارکت در طرحها باز نمانند.

 

برچسب
یادداشت ها
Parameter:232566!model&173 -LayoutId:173 LayoutNameالگوی متنی کل و اخبار